Jak používat anální kolík

Pokud jste sami a chcete experimentovat sami se sebou, jen směle do toho! Anální kolík může být skvělou zábavou i pro singles. V kombinaci s vibrátory či s erekčními kroužky si můžete přivodit nejeden orgasmus.

Začněte pomalu a komunikujte s partnerem

Pokud chcete anální kolík přinést domů pro hrátky s partnerem či partnerkou, nejprve to s nimi proberte. Mohou mít z těchto návrhů smíšené pocity, a nemusí se jim do toho chtít. Sdělte jim tedy své fantazie, odůvodněte, proč hračku do svého života chcete, aby věděli, co vás k tomu vede, prodiskutujte to s nimi. Zamyslete se také nad tím, zda jej chcete používat pouze vy, či zda jej bude chtít používat i váš partner. Rozhodně nikoho do jeho používání nenuťte! Uvidíte, třeba se postupem času, až zjistí, jak si jeho použití užíváte, osmělí a také jej vyzkouší.

Před samotným používáním kolíku či následně análním sexem je dobré konečník potrénovat: může vás z počátku překvapit, jak zvláštní pocit to je, když do něj něco proniká. Může vám dokonce připadat, že potřebujete na záchod, ale nebojte se, je to opravdu jen zdání. Dejte tomu čas. Přidejte napřed do svých hrátek dráždění řitního otvoru prsty, masírujte jej, zvykejte si na ten pocit. Postupně můžete přidat tlak prstem, řádně pomazaným lubrikantem dovnitř (ideálně doporučujeme používat chirurgické rukavice kvůli hygieně a odbourání možného poranění konečníku nehtem či zatvrdlou kůží): prst zasouvejte, ale nepřirážejte a nevytahujte jej ven jako při běžné souloži. Až když zvládnete tyto úkony, nastává čas pro anální kolík.

Při veškerých těchto úkonech se svým partnerem či partnerkou komunikujte, věnujte dostatečný čas předehře (ani lubrikant není všespásný – copak byste si dali jen polibek a hned se pustili do vaginálního sexu?). Stanovujte si hranice, říkejte, co je příjemné a co ne, nebojte se dát najevo své touhy a obavy. Nezapomínejte na to, že komunikace je klíčem ke zdravé intimitě!

Vyberte si kolík

Když jste na dráždění konečníku dostatečně zvyklí, můžete přikročit k výběru análního kolíku. Brzděte své počáteční nadšení: doporučujeme si nejprve vybírat menší, užší kolíky, zhruba o velikosti malíčku. Dokonce se říká, že byste si měli vybírat zhruba o polovinu menší, než si představujete. Až když ovládnete tyto, můžete přistoupit k větším exemplářům, trochu experimentovat s tvary a velikostmi. Třeba se postupně dostanete až k análním kuličkám, které jsou dlouhé a největší uspokojení přinášejí, když se vytahují ven…?

Když si vyberete ten pravý anální kolík, jistě se hned budete těšit na intimní hrátky. Je tu ale další důležitá věc, kterou musíte vzít v potaz, a tou je hygiena. Přeci jen, z našeho těla vychází análním otvorem fekálie, které jsou plné zdraví škodlivých bakterií. Před análním sexem byste se tedy měli vyprázdnit a pořádně umýt vodou a mýdlem. Doporučuje se dlouhá, horká koupel, která vás kromě očisty i uvolní. Někteří místo toho volí očistu klystýrem, který pomáhá zejména psychicky, aby si dotyčný byl jistý, že se mu při styku nestane žádná nehoda. A pro ty, co chtějí být obzvláště opatrní, existují dokonce i anální sprchy. Jsou to speciální nástavce, které se nasazují přímo na hadici sprchy či na klystýrový balonek. I ty mohou působit zázraky: někteří je mají za příjemnou předehru.

Před samotným zaváděním se věnujte právě předehře. Hrajte si se sebou a partnerem, řádně se uvolněte. K tomu by vám měl pomoci i trénink, který jsme popisovali výše. Drážděte konečník a připravte jej na to, co se chystá. Dejte tomu čas, nepospíchejte. Kdo si počká, ten se dočká!

Řádně potřete lubrikačním gelem…

Anální kolík před jeho použitím řádně potřete lubrikačním gelem a zaveďte mazadlo opatrně i do samotného konečníku. Kolík zasouvejte pomalu, s citem, postupně přidávejte lubrikační gel: opravdu zde neplatí, že málo je moc! Sám konečník opravdu nemá žádnou přirozenou lubrikaci a poslední, co při sexu chcete, je přivodit sobě nebo partnerovi nějaké zranění. Ideálně volte lubrikační gely na silikonové bázi, které zajišťují větší skluz než gely s vodním základem nebo na olejové bázi. Vždy si ale přečtěte instrukce k vašemu vlastnímu análnímu kolíku, záleží totiž také na tom, jaký konkrétní gel výrobce doporučuje, abyste si jej omylem nepoškodili (například silikonový gel si se silikonovými hračkami moc nerozumí a dlouhodobě je poškozuje, místo něj je lepší použít gel na vodní bázi). Ještě je nutné podotknout, že gel není důležitý jen pro zavádění kolíku, ale i pro jeho vytažení. Bez řádného promazání by to nemuselo být vůbec příjemné a mohlo by dojít ke zranění – naopak se správným promazáním se dostaví velmi uspokojivý pocit.

Jakmile je vše promazané, vydechněte. Kolík zatlačte proti análnímu otvoru. Dále klidně a zhluboka dýchejte, vnímejte svůj dech. Pokud si jej zavádíte sami, doporučuje se předklonit a dát nohy lehce od sebe, jednu přikrčit pro lepší dosah, jako když si ženy zavádějí tampon. Pokud vám jej zavádí partner, zaujměte pozici na pejska nebo misionářskou polohu se zvednutým zadkem. Opět si dejte na čas, kolík zavádějte opatrně a pomalu, nechcete přece sobě nebo partnerovi ublížit. Je důležité poznamenat, že to nemá bolet! Pokud cítíte i by jen maličký záchvěv bolesti, děláte to špatně. Změňte polohu, použijte více lubrikantu či přestaňte a dál jen lehce trénujte, než to zkusíte znovu. Nic nezabíjí vášeň tak rychle, jako když se objeví krev z nenadálé ranky. Nehledě na to, že poranění v těchto oblastech je vzhledem k bakteriím v nich obsažených rizikové k zánětům. Proto ještě jednou opakujeme: pomalu, s opatrností, lehkostí, s péčí!

Zvyšte rozkoš a trochu si hrajte

Pokud jste vším, co jsme zmínili, úspěšně prošli a anální kolík je plně zaveden, můžete si s ním pro zvýšení rozkoše trochu pohrát. Různé lehké povytažení a zatažení, prokroužení a poootočení dráždí nervová zakončení a vzbuzuje pocit slasti. To samozřejmě i u mužů, u kterých v kombinaci s orálním sexem následně zpravidla dochází k velmi silnému orgasmu.

Když je pro vás již snadné anální kolík zavádět, můžete přejít na větší kolíky. Vibrační kolíky. Pokud jste žena, tak třeba na dvojitá dilda (která podobně jako kolík nezapadnou, protože jsou zahnutá). A zde se dostáváme k tomu, že kolíky nemusíte zase hned vyndávat ven. Můžete pokračovat v mazlení, hrátkách, i v běžném sexu. Zjistíte, že anální kolík zvýší vaši citlivost a prožitek ze společného sexu bude zase o úroveň výše, protože díky svému tlaku vás rychleji a silněji dovede k orgasmu.

A dovolíme si ještě jednu radu, ačkoliv věříme, že by to nikoho z vás ani nenapadlo: nikdy anální kolíky po použití nestrkejte do jiných tělesných otvorů. Mohli byste partnerovi či partnerce způsobit ošklivé záněty.

Materiály bezpečné pro tělo

Nikdy nepoužívejte pro anální sex nic, co pro to není určeno.

Nešetřete na těchto hračkách, opravdu se to nevyplatí. Používejte pouze ověřené, testované materiály, které vám či vašemu partnerovi neublíží. Rozhodně nepoužívejte nic, co nemá na konci bezpečnostní koncovku proti vtažení do střev, a nepoužívejte pomůcky z porézních materiálů, jako například z gumy. Tyto povrchy se špatně čistí a mohou být velmi nehygienické, protože nemáte nikdy záruku, že se vám podařilo zbavit nečistot všechny otvory.

Nejbezpečnějšími materiály pro anální kolíky jsou lékařský silikon, pyrexové (borosilikátové) sklo a nerezová ocel. Lékařský silikon je jemný, hladký a příjemný na dotek, téměř připomíná samet. Je hypoalergení a patří v současné době mezi nejoblíbenější materiály u sexuálních pomůcek. Pyrexové sklo zaujme na první pohled svým vzhledem, dobře se přizpůsobuje tělesné teplotě (dá se lehce před použitím zahřát ve vodě) a jeho velkou výhodou je to, že se dobře myje a dokonce se dá vložit do myčky. U kovů si musíme dát pozor, aby se jednalo opravdu o nerezovou ocel, a ne o nějaké směsi s niklem kvůli možným alergiím. Ze všech zmíněných materiálů ale nejlépe vodí, dají se rychle zahřát i ochladit a údržba je také jednoduchá. U skla a kovu vyvstává ještě jedna výhoda: pokud jej má zavedený žena, cítí jej při sexu díky tvrdému materiálu i muž.

Jak dlouho nechat kolíček v zadečku?

Když jsme u bezpečí pro tělo, již jsme zmínili, že jsou mezi námi lidé, kteří si anální kolík nasazují, když jdou do společnosti, na nákup či na procházku. Z dlouhodobého hlediska to však není úplně zdravé. Záleží samozřejmě na typu a výrobci, někteří doporučují maximálně 2-3 hodiny, protože vyvíjení tlaku na váš svěrač a stěny konečníku může snížit průtok krve do všech těchto oblastí, což může vést k jejich poškození nebo dokonce k vředům. Vnitřek konečníku je také oblast bez receptorů bolesti, takže pokud se tam něco stane, nemusíte to ani cítit. Většina odborníků a výrobců erotických hraček tak nedoporučuje nosit anální kolík déle než 30 minut v kuse. Také byste neměli anální kolíky nosit ve spánku, v těhotenství (kvůli prokrvení střev) a pokud jdete na záchod.

video

Anální sex a anální pomůcky

O autorovi