Péče a čištění o anální kolíky

Před prvním použitím análního kolíku jej omyjte. Výrobce by měl u každého produktu jeho údržbu uvádět, ale většinou stačí omytí horkou vodou s trochou tekutého mýdla.

Silikonové anální kolíky

je možné omývat horkou vodou a tekutým mýdlem, ideální je vyvařit je na krátkou dobu ve vroucí vodě. Dají se čistit i například lihovým přípravkem pro dezinfekci.

Skleněné (Pyrexové) anální kolíky

se podobně jako silikonové mohou vyvářet a čistit lihovými přípravky, na rozdíl od nich se ale dají mýt i v myčce na nádobí.

Kovové anální kolíky

je ideální mýt horkou vodou s tekutým mýdlem či lihovým přípravkem.

Před převařováním hraček (trvá cca 3 minuty) je i tak napřed umyjte mýdlem, abyste je zbavili základních nečistot. Pokud máte například vibrační anální kolík, který obsahuje baterie, vyjměte je. U myčky na nádobí se před zapnutím přesvědčte, že máte nastavený režim pro dezinfekci, že v ní nemáte jiné nádobí (a že ji nepoužíváte s cizími lidmi). Po umytí hračky osušte čistými papírovými utěrkami nebo pro to určenými čistými ručníky. Pokud chcete nějakou hračku používat análně i vaginálně, měli byste ji před každým použitím umýt a následně vydezinfikovat, ideálně při používání takové erotické hračky používejte kondomy. A nikdy ji nepoužívejte na oba otvory zároveň.

Po umytí anální kolíky uchovávejte buď přímo v obalech, které k nim byly dodané, či v jiných, uzavíratelných pouzdrech, mimo dosah slunečního záření. Zabráníte tak tomu, aby se k nim dostaly různé nečistoty a prach, a aby vydržely v perfektním stavu co nejdéle. Pokud byste si všimli jakéhokoli poškození, praskliny apod., kolíku se okamžitě zbavte.

Takže, nyní již máte potřebné znalosti, které k užívání análního kolíku potřebujete, tak běžte, jeden si kupte a bavte se!

video

Anální sex a anální pomůcky

O autorovi