Anální kolíky

Zábrany se boří, dnes se již nikdo nemusí stydět za to, že by jej někdo viděl, jak vchází do obchodu s erotickým zbožím.

K análním hrátám si můžete vybírat krátké či dlouhé kolíky, tlusté či tenké, pevné či pružné, s diamanty či s přísavkami a další….

Vibrační kroužky, erekční kroužky, vibrátory, dilda, masturbátory: seznam erotických pomůcek, prohlubujících náš sexuální zážitek, by snad mohl jít do nekonečna. Zábrany se boří, dnes se již nikdo nemusí stydět za to, že by jej někdo viděl, jak vchází do obchodu s erotickým zbožím. Ale i přesto existují pomůcky a hračky, které stále podléhají jakémusi tabu, na které mnoho lidí stále hledí přes prsty, s předsudky. To je případ právě análního kolíku, kterého se stále mnoho lidí obává a má k němu odpor, a my si dnes řekneme, proč k tomu není vůbec, ale vůbec žádný důvod.

Análních kolíků je na trhu opravdu mnoho, a liší se použitými materiály i tvary, vždy však mají jednu věc společnou. Jsou na svém konci opatřeny zarážkou, která zabraňuje proniknutí kolíku přes anální otvor příliš hluboko do střeva. Neměli bychom tedy při těchto hrátkách používat nic, co pro to nebylo určeno, ani vibrátory a podobné hračky: řekněme, že následná návštěva u lékaře by nebyla úplně příjemná.

Ačkoliv mohou být anální kolíky různě zvlněné či točené, ve své podstatě mají zpravidla tvar kónický, ve tvaru kapky – užší začátek, silnější prostředek, konec ukončený již zmíněnou zarážkou (plochou či ve tvaru kroužku) – aby se daly snadno zavést i vytáhnout. Při dodržování hygienických pravidel jsou naprosto bezpečné a co více: anální otvor má každý, a tak nejsou omezené jen pro jedno pohlaví a užívat si je mohou opravdu všichni.

V závislosti na tom, jak pokročilí v análních hrátkách jste, si můžete vybírat krátké či dlouhé kolíky, tlusté či tenké kolíky, pevné či pružné kolíky, s diamanty či s přísavkami (k přichycení například na skříň či vanu) na konci, kolíky s vroubky či spirálami, nafukovací kolíky, kolíky jako zvířecí ocásky a dokonce se vyrábí i kolíky, které samy vibrují a posouvají tak sexuální zážitek na další úroveň. A možná to někoho překvapí, ale mnoho lidí se neomezuje na používání análních kolíků jen v domácím prostředí, ale nasazují si je i mimo domov, protože to shledávají velmi stimulujícím (možná máte takové lidi ve svém okolí a ani o tom nevíte!). Nicméně i v tomto případě musíme připomenout, že je potřeba dodržovat určitá pravidla nošení kolíků, aby byl váš zážitek jen a pouze pozitivní.

A pokud stále váháte, jestli to zkusit či nikoliv, vezměte v potaz jednoduchý fakt: konečník je přeplněný citlivými nervovými zakončeními. Tato zakončení, když jsou správně stimulována, způsobují silný pocit rozkoše. Anální otvor je také vstupní branou do prostaty – známé také jako „mužský G bod“ – a kruhovým objezdem k vaginálnímu A bodu a G bodu.

Nejlepší anální kolíky 2022


Intimní šperk

Kovový anální kolík s růžovým kamínkem

Že anální kolíky nemohou vypadat dobře? Ale jděte! S tímto kouskem naděláte něco parády, nehledě na vaše pohlaví. Má tvar kapky pro snadné zavádění a je ozdoben bezpečnostní stopkou s velkým růžovým kruhovým lesklým kamínkem. Je vyveden v moderní rose gold barvě, a je vyroben z hladké čisté oceli, která nepodléhá korozi a snadno se čistí a udržuje. A navíc je hypoalergenní, takže se nemusíte bát žádné nepříjemné alergické reakce!

3 výhody použití análního kolíku

Anální kolík má několik výhod, které jej povyšují na opravdu jednu z nejlepších dostupných erotických pomůcek.

  • Poskytuje extra stimulaci. Je překvapivě vhodný i pro ty, kteří nejsou fanoušky análního sexu jako takového (protože používání kolíku neznamená automatický souhlas s análním sexem). Jeho zavedení je s trochou tréninku a dodržováním správných postupů opravdu jednoduché a bezbolestné. Můžete jej mít zavedený během vašich oblíbených hrátek: dodává běžnému sexu špetku koření navíc, zvyšuje vzrušivost. O to více, pokud použijete vibrující anální kolík nebo anální kolík s erekčním kroužkem, protože s nimi je stimulace vícenásobně silnější.
  • Umožňuje dosáhnout análního orgasmu. Anální orgasmus není jen mýtus, a mohou jej dosáhnout všechna pohlaví. Anální kolík dráždí všechny nervy, které v konečníku jsou… a jejich stimulace dokonce může způsobit i ženskou ejakulaci.
  • Pomáhá vám připravit se na anální sex. Anální kolíky jsou příjemným způsobem jak s trochou cviku roztáhnout anální otvor pro následnou akci. Otvor se nenásilně připraví a zvlhčí pomocí lubrikačního gelu a je poté mnohem přístupnější. Navíc stejně jako jiné svaly, i svěrač se musí cvičit a posilovat, učit se správně uvolnit a stáhnout, a i v tom nám anální kolíky pomohou. Proto pokud toužíte po análním sexu, měli byste první sáhnout po análních kolících, abyste si na zvláštní tlak v konečníku nejprve zvykli a procvičili si správné dýchání a uvolňování tohoto svalstva.

Jak používat anální kolík

Pokud jste sami a chcete experimentovat sami se sebou, jen směle do toho! Anální kolík může být skvělou zábavou i pro singles. V kombinaci s vibrátory či s erekčními kroužky si můžete přivodit nejeden orgasmus.

Pokud chcete anální kolík přinést domů pro hrátky s partnerem či partnerkou, nejprve to s nimi proberte. Mohou mít z těchto návrhů smíšené pocity, a nemusí se jim do toho chtít. Sdělte jim tedy své fantazie, odůvodněte, proč hračku do svého života chcete, aby věděli, co vás k tomu vede, prodiskutujte to s nimi. Zamyslete se také nad tím, zda jej chcete používat pouze vy, či zda jej bude chtít používat i váš partner. Rozhodně nikoho do jeho používání nenuťte! Uvidíte, třeba se postupem času, až zjistí, jak si jeho použití užíváte, osmělí a také jej vyzkouší.

Před samotným používáním kolíku či následně análním sexem je dobré konečník potrénovat: může vás z počátku překvapit, jak zvláštní pocit to je, když do něj něco proniká. Může vám dokonce připadat, že potřebujete na záchod, ale nebojte se, je to opravdu jen zdání. Dejte tomu čas. Přidejte napřed do svých hrátek dráždění řitního otvoru prsty, masírujte jej, zvykejte si na ten pocit. Postupně můžete přidat tlak prstem, řádně pomazaným lubrikantem dovnitř (ideálně doporučujeme používat chirurgické rukavice kvůli hygieně a odbourání možného poranění konečníku nehtem či zatvrdlou kůží): prst zasouvejte, ale nepřirážejte a nevytahujte jej ven jako při běžné souloži. Až když zvládnete tyto úkony, nastává čas pro anální kolík.

Při veškerých těchto úkonech se svým partnerem či partnerkou komunikujte, věnujte dostatečný čas předehře (ani lubrikant není všespásný – copak byste si dali jen polibek a hned se pustili do vaginálního sexu?). Stanovujte si hranice, říkejte, co je příjemné a co ne, nebojte se dát najevo své touhy a obavy. Nezapomínejte na to, že komunikace je klíčem ke zdravé intimitě!

Když jste na dráždění konečníku dostatečně zvyklí, můžete přikročit k výběru análního kolíku. Brzděte své počáteční nadšení: doporučujeme si nejprve vybírat menší, užší kolíky, zhruba o velikosti malíčku. Dokonce se říká, že byste si měli vybírat zhruba o polovinu menší, než si představujete. Až když ovládnete tyto, můžete přistoupit k větším exemplářům, trochu experimentovat s tvary a velikostmi. Třeba se postupně dostanete až k análním kuličkám, které jsou dlouhé a největší uspokojení přinášejí, když se vytahují ven…?

Když si vyberete ten pravý anální kolík, jistě se hned budete těšit na intimní hrátky. Je tu ale další důležitá věc, kterou musíte vzít v potaz, a tou je hygiena. Přeci jen, z našeho těla vychází análním otvorem fekálie, které jsou plné zdraví škodlivých bakterií. Před análním sexem byste se tedy měli vyprázdnit a pořádně umýt vodou a mýdlem. Doporučuje se dlouhá, horká koupel, která vás kromě očisty i uvolní. Někteří místo toho volí očistu klystýrem, který pomáhá zejména psychicky, aby si dotyčný byl jistý, že se mu při styku nestane žádná nehoda. A pro ty, co chtějí být obzvláště opatrní, existují dokonce i anální sprchy. Jsou to speciální nástavce, které se nasazují přímo na hadici sprchy či na klystýrový balonek. I ty mohou působit zázraky: někteří je mají za příjemnou předehru.

Před samotným zaváděním se věnujte právě předehře. Hrajte si se sebou a partnerem, řádně se uvolněte. K tomu by vám měl pomoci i trénink, který jsme popisovali výše. Drážděte konečník a připravte jej na to, co se chystá. Dejte tomu čas, nepospíchejte. Kdo si počká, ten se dočká!

Anální kolík před jeho použitím řádně potřete lubrikačním gelem a zaveďte mazadlo opatrně i do samotného konečníku. Kolík zasouvejte pomalu, s citem, postupně přidávejte lubrikační gel: opravdu zde neplatí, že málo je moc! Sám konečník opravdu nemá žádnou přirozenou lubrikaci a poslední, co při sexu chcete, je přivodit sobě nebo partnerovi nějaké zranění. Ideálně volte lubrikační gely na silikonové bázi, které zajišťují větší skluz než gely s vodním základem nebo na olejové bázi. Vždy si ale přečtěte instrukce k vašemu vlastnímu análnímu kolíku, záleží totiž také na tom, jaký konkrétní gel výrobce doporučuje, abyste si jej omylem nepoškodili (například silikonový gel si se silikonovými hračkami moc nerozumí a dlouhodobě je poškozuje, místo něj je lepší použít gel na vodní bázi). Ještě je nutné podotknout, že gel není důležitý jen pro zavádění kolíku, ale i pro jeho vytažení. Bez řádného promazání by to nemuselo být vůbec příjemné a mohlo by dojít ke zranění – naopak se správným promazáním se dostaví velmi uspokojivý pocit.

Jakmile je vše promazané, vydechněte. Kolík zatlačte proti análnímu otvoru. Dále klidně a zhluboka dýchejte, vnímejte svůj dech. Pokud si jej zavádíte sami, doporučuje se předklonit a dát nohy lehce od sebe, jednu přikrčit pro lepší dosah, jako když si ženy zavádějí tampon. Pokud vám jej zavádí partner, zaujměte pozici na pejska nebo misionářskou polohu se zvednutým zadkem. Opět si dejte na čas, kolík zavádějte opatrně a pomalu, nechcete přece sobě nebo partnerovi ublížit. Je důležité poznamenat, že to nemá bolet! Pokud cítíte i by jen maličký záchvěv bolesti, děláte to špatně. Změňte polohu, použijte více lubrikantu či přestaňte a dál jen lehce trénujte, než to zkusíte znovu. Nic nezabíjí vášeň tak rychle, jako když se objeví krev z nenadálé ranky. Nehledě na to, že poranění v těchto oblastech je vzhledem k bakteriím v nich obsažených rizikové k zánětům. Proto ještě jednou opakujeme: pomalu, s opatrností, lehkostí, s péčí!

Pokud jste vším, co jsme zmínili, úspěšně prošli a anální kolík je plně zaveden, můžete si s ním pro zvýšení rozkoše trochu pohrát. Různé lehké povytažení a zatažení, prokroužení a poootočení dráždí nervová zakončení a vzbuzuje pocit slasti. To samozřejmě i u mužů, u kterých v kombinaci s orálním sexem následně zpravidla dochází k velmi silnému orgasmu.

Když je pro vás již snadné anální kolík zavádět, můžete přejít na větší kolíky. Vibrační kolíky. Pokud jste žena, tak třeba na dvojitá dilda (která podobně jako kolík nezapadnou, protože jsou zahnutá). A zde se dostáváme k tomu, že kolíky nemusíte zase hned vyndávat ven. Můžete pokračovat v mazlení, hrátkách, i v běžném sexu. Zjistíte, že anální kolík zvýší vaši citlivost a prožitek ze společného sexu bude zase o úroveň výše, protože díky svému tlaku vás rychleji a silněji dovede k orgasmu.

A dovolíme si ještě jednu radu, ačkoliv věříme, že by to nikoho z vás ani nenapadlo: nikdy anální kolíky po použití nestrkejte do jiných tělesných otvorů. Mohli byste partnerovi či partnerce způsobit ošklivé záněty.

Materiály bezpečné pro tělo

Nikdy nepoužívejte pro anální sex nic, co pro to není určeno.

Nešetřete na těchto hračkách, opravdu se to nevyplatí. Používejte pouze ověřené, testované materiály, které vám či vašemu partnerovi neublíží. Rozhodně nepoužívejte nic, co nemá na konci bezpečnostní koncovku proti vtažení do střev, a nepoužívejte pomůcky z porézních materiálů, jako například z gumy. Tyto povrchy se špatně čistí a mohou být velmi nehygienické, protože nemáte nikdy záruku, že se vám podařilo zbavit nečistot všechny otvory.

Nejbezpečnějšími materiály pro anální kolíky jsou lékařský silikon, pyrexové (borosilikátové) sklo a nerezová ocel. Lékařský silikon je jemný, hladký a příjemný na dotek, téměř připomíná samet. Je hypoalergení a patří v současné době mezi nejoblíbenější materiály u sexuálních pomůcek. Pyrexové sklo zaujme na první pohled svým vzhledem, dobře se přizpůsobuje tělesné teplotě (dá se lehce před použitím zahřát ve vodě) a jeho velkou výhodou je to, že se dobře myje a dokonce se dá vložit do myčky. U kovů si musíme dát pozor, aby se jednalo opravdu o nerezovou ocel, a ne o nějaké směsi s niklem kvůli možným alergiím. Ze všech zmíněných materiálů ale nejlépe vodí, dají se rychle zahřát i ochladit a údržba je také jednoduchá. U skla a kovu vyvstává ještě jedna výhoda: pokud jej má zavedený žena, cítí jej při sexu díky tvrdému materiálu i muž.

Když jsme u bezpečí pro tělo, již jsme zmínili, že jsou mezi námi lidé, kteří si anální kolík nasazují, když jdou do společnosti, na nákup či na procházku. Z dlouhodobého hlediska to však není úplně zdravé. Záleží samozřejmě na typu a výrobci, někteří doporučují maximálně 2-3 hodiny, protože vyvíjení tlaku na váš svěrač a stěny konečníku může snížit průtok krve do všech těchto oblastí, což může vést k jejich poškození nebo dokonce k vředům. Vnitřek konečníku je také oblast bez receptorů bolesti, takže pokud se tam něco stane, nemusíte to ani cítit. Většina odborníků a výrobců erotických hraček tak nedoporučuje nosit anální kolík déle než 30 minut v kuse. Také byste neměli anální kolíky nosit ve spánku, v těhotenství (kvůli prokrvení střev) a pokud jdete na záchod.

Péče a čištění o anální kolíky

Před prvním použitím análního kolíku jej omyjte. Výrobce by měl u každého produktu jeho údržbu uvádět, ale většinou stačí omytí horkou vodou s trochou tekutého mýdla.

Silikonové anální kolíky

je možné omývat horkou vodou a tekutým mýdlem, ideální je vyvařit je na krátkou dobu ve vroucí vodě. Dají se čistit i například lihovým přípravkem pro dezinfekci.

Skleněné (Pyrexové) anální kolíky

se podobně jako silikonové mohou vyvářet a čistit lihovými přípravky, na rozdíl od nich se ale dají mýt i v myčce na nádobí.

Kovové anální kolíky

je ideální mýt horkou vodou s tekutým mýdlem či lihovým přípravkem.

Před převařováním hraček (trvá cca 3 minuty) je i tak napřed umyjte mýdlem, abyste je zbavili základních nečistot. Pokud máte například vibrační anální kolík, který obsahuje baterie, vyjměte je. U myčky na nádobí se před zapnutím přesvědčte, že máte nastavený režim pro dezinfekci, že v ní nemáte jiné nádobí (a že ji nepoužíváte s cizími lidmi). Po umytí hračky osušte čistými papírovými utěrkami nebo pro to určenými čistými ručníky. Pokud chcete nějakou hračku používat análně i vaginálně, měli byste ji před každým použitím umýt a následně vydezinfikovat, ideálně při používání takové erotické hračky používejte kondomy. A nikdy ji nepoužívejte na oba otvory zároveň.

Po umytí anální kolíky uchovávejte buď přímo v obalech, které k nim byly dodané, či v jiných, uzavíratelných pouzdrech, mimo dosah slunečního záření. Zabráníte tak tomu, aby se k nim dostaly různé nečistoty a prach, a aby vydržely v perfektním stavu co nejdéle. Pokud byste si všimli jakéhokoli poškození, praskliny apod., kolíku se okamžitě zbavte.

Takže, nyní již máte potřebné znalosti, které k užívání análního kolíku potřebujete, tak běžte, jeden si kupte a bavte se!